רישום פלילי בצבא

משרד עורכי דין בנימין מלכא ושות' הממוקם בבני ברק ונחשב לאחד המשרדים המובילים בתחומו במרכז הארץ, עוסק בין היתר בתחום רישום פלילי בצבא. במשרדנו עורך דין בענייני צבא שמייצג על הצד המקצועי והמהימן ביותר, חיילים שהואשמו בעברות שונות במהלך שירותם הצבאי למשל אלו ביצעו עריקה מהצבא ועוד.

כיצד הדברים פועלים במערכת הצבאית?
עורך דין בענייני צבא מייצג ומגן על חיילים המואשמים בעבירות שונות כמו עריקה מהצבא. כאשר חייל מורשע בבית הדין הצבאי, הדבר יביא לידי רישום פלילי בצבא. מדובר במספר רב של עבירות מסוגים שונים, כמו: שימוש בסמים במהלך השירות הצבאי, נפקדות, גניבת רכוש צבאי בפרט וגניבה בכלל, עריקה מהצבא, מעשי אלימות ועוד. עדיין, חשוב לדעת, לא כל הרשעה בבית הדין הצבאי, תביא לרישום פלילי.

חייל, אשר במהלך שירותו הצבאי נפתח כנגדו תיק פלילי, יהיה מוגבל בחייו האזרחיים. למשל, הוא לא יוכל להתפרנס ממקצועות מסוימים בהם ניתן לעסוק רק כאשר לא קיים עבר פלילי. בנוסף, חייל שכזה לא יורשה לעבוד בעבודות המצריכות רישיון לנשק, הוא גם לא יוכל להציג בפני אף מעסיק תעודת יושר.

רישום פלילי מופחת
בשנת 2011, שונה חוק השיפוט הצבאי, כך שניתן יהיה לקצר בצורה משמעותית את תקופת הרישום פלילי בצבא, כל זאת במטרה שחיילים משוחררים יוכלו למצוא עבודה. בנוסף, החוק קובע כי יוגבל המידע הנמסר לגורמים שונים אודות רישומים פליליים של חיילים, רק למספר גורמים מצומצם תהיה גישה למידע זה, ולאחר 5 שנים, ימחק הרישום הפלילי לתמיד. לעומת הרישום הפלילי המופחת, קיים גם רישום פלילי רגיל, אשר משבש לחלוטין את מהלך החיים התקין, וכל האופציות אשר היו אמורות להיות פתוחות, נסגרות כולן.

כיצד עו"ד יוכל לסייע לכם?
והיה והורשעתם בבית הדין הצבאי ונפתח כנגדכם תיק פלילי במשטרה, יהיה עליכם לשכור את שירותיו של עורך דין בענייני צבא הבקיא ברזי המשפט הצבאי והפלילי. משרד עורכי דין בנימין מלכא ושות', מעסיק את טובי המשפטנים המתמחים בעבירות פליליות בעת השירות בצבא, וחשוב לדעת כי חוקי המערכת הצבאית שונים מחוקי המערכת האזרחית. לכן נדרש איש מקצוע בעל ניסיון וידע בתחום, המכיר היטב את כל החוקים והתקנות.
 
 
 
בנימין מלכא ושות'
משרד עו"ד
לקביעת פגישה מלא פרטיך וניצור קשר בהקדם:
טלפון
072-33-80-523

דוא"ל
binyamin@b-malka.com

כתובת

רחוב הרכבת 58 [מגדל אלקטרה סיטי, קומה 19], תל אביב - יפו 6777016
phone5, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location6, location, map, marker, pin

בנימין מלכא ושות' - משרד עו"ד